Eşli Batak 2011


uploadedEşli Batak Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır?

Eşli Batak oyunu İhaleli Batak oyununa çok benzer, aradaki tek fark karşınızdaki oyuncunun sizle ortak olmasıdır. Eğer eli siz alırsanız ortağınız eli açacaktır yani ortağınızın kağıtlarını sizinle beraber rakip 2 oyuncu tarafından da görülecektir ve ortağınızın açtığı elide siz yöneteceksiniz ki burası oyunun en hoş tarafı. Eğer eli ortağınız alırsa ki bu bilgisayar oluyor o zaman bacak bacak üstüne atıp ortağınızı yani bilgisayarı izleyin bakalım dediğini alabilecekmi... ;)

Oyun içinde yükseltme yani elinizde var ise yerdeki kağıttan daha yükseğini atmak mecburdur. Oyun saat yönünü tersine dönmektedir.

Eşli Batak Oyununda İhale Nasıl Yapılır?

Eşli Batak oyununda kimse ihaleye girmez ise ihale 7 ile kağıdı dağıtan oyucudan sornraki kişiye yani "mecburcu"'ya kalır. Kağıtlar dağıtıldıktan sonra pas diyen bir oyuncu o el için bir daha ihaleye giremez fakat örneğin 8 diyen bir oyuncudan sonra diğer oyuncu 9 der ise 8 demiş olan oyuncuya tekrar ihaleye girme hakkı verilir.

Eşli Batak Oyunu Kaç El Oynanır ?

Eşli Batak oyunu 11 el oynanır. Eğer bir oyuncu King yapar ise yani 13 alır ise hangi elde olunursa olunsun oyun king yapan takım tarafından kazanılmış sayılır.

Neden Eşli Batak Oynamalıyım?

-Çünkü en eğlenceli batak oyunudur.
-İhaleye girerken ortağınızın açacağı kağıdı bilemeden riske girersiniz .
-İhaleyi alınca iki kişinin elini yönetmek keyif verir, hem ortağınızın hemde kendi elinizi düşünmeniz gerekir ki bu iş gerçekten zordur.
-Ortağınız ihaleyi alırsa arkanıza yaslanıp ortağınızın ne yapacağını izlemek heyecan verir.
-Normal batak ve İhaleli batağı herkes bilir fakat eşli batağı ustalar bilir.

Not : Yukarıda bahsedilen kurallar bulunduğuz bölgede farklılık gösterebilir. Eğer bu farklılıkların oyunumuza eklenmesinin oyunu daha eğlenceli yapacağını düşünüyorsanız lütfen iletisim@eslibatak.com adresine mail atınız.

Eşli batak oyunu yeni sürümü "BaTTaK 2011" Eşli Batak İndir

Oyun içerisinde kesinlikle bilgisayarınıza zarar verecek ya da bilgi hırsızlığı yapacak bir uygulama yoktur. Gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz.

Anasayfa | Esli Batak | Diğer Programlar | Reklam Ver | İletişim